Jakikolwiek sposób…

Znajdź jakikolwiek sposób, by czuć się dobrze TERAZ! To wszystko, czego potrzebujesz do pełni szczęścia, bowiem istnieje tylko TERAZ, a wszystko co odczuwasz TERAZ decyduje o CAŁEJ twojej przyszlości. Przyszłość oczywiście nie istnieje, bo będzie to tylko kolejne TERAZ, dlatego tak ważne jest by czuc się dobrze już teraz, jeśli chcemy by to ewoluowało w coraz to większe i lepsze TERAZ.

Za każdym razem, gdy ustawiasz się w zgodzie z samym sobą, czyli czujesz się dobrze, ustawiasz całą przyszłą ewolucję siebie. Czyli wystarczy znaleźć jakikolwiek sposób, by odczuć dobre emocje teraz, by wejść na dobre tory, prowadzące do coraz to większego tego uczucia, które właśnie odczuwasz. To takie proste, gdy o tym wiesz!

Możesz mówić, że to trudne, bo sytuacje w Twoim otoczeniu, ludzie wokół, Twoje zdrowie, Twoje finanse, Twoja rodzina, Twoja praca, Twoja druga połówka Ci na to nie pozwalają, że jeśteś atakowany i dzieje się źle, ale o to właśnie chodzi! Chodzi o to, by właśnie odwrócić się od tych sytuacji, nie reagować na nie negatywnie i po prostu znaleźć jakiś sposób, by odbierać je pozytywnie. Sposobów jest cała masa!

Po pierwsze warto sobie uświadomić, że to wszystko zwykła iluzja i nic nie jest absolutnie prawdziwe. To tylko pewna forma, fala energii, tworząca różne kształty, przybierająca formy ludzi, zdarzeń, sytuacji, kolorów, problemów, rozmów, myśli i tak dalej. To nie jest w żaden sposób stałe i Twoje. Nie musisz tego przeżywać, możesz wybrać zupełnie inne energie. Żadna nie jest ważniejsza od drugiej. To tylko taka gra w życie, bardzo udawana, w którą łatwo się jednak wciągnąć, ponieważ efekty graficzne, dźwiękowe, zapachowe i tak dalej są naprawdę magiczne. Wyglądają bardzo prawdziwie, realnie, fizycznie, ale to tylko symulacja. Zapewniam Cię, że nic tu nie jest prawdziwe, w definicji prawdziwości jaką znasz. 🙂

Po drugie wystarczy zrozumieć zasady tej gry, by zacząć grać nieco lepiej. W tym wszystkim chodzi o to, by zawsze być sobą. Nic więcej. Czyli zawsze robić to na co mamy ochotę, co nam najwygodniejsze i najprzyjemniejsze. Dookoła nas jest otoczenie, ludzie, sytuacje, które często nas atakują swoją iluzją. Jeśli zareagujemy negatywnie, czyli zezłościmy się, będziemy zazdrośni, odczujemy smutek, strach bądź cokolwiek innego lub co gorsza zaczniemy odpowiadać atakiem na atak – przegrywamy. Jeśli zaś nie damy się tej iluzji, czyli zareagujemy pozytywnie, odczujemy wdzięczność, spokój, odpowiemy miłością – wygraliśmy.

Iluzje bywają różne, potrafią przybrać naprawdę ciekawy i złożony kształt. Każdy z nas zna takie sytuacje. Czasami potrafią wyglądać bardzo przykro. Ale to właśnie element tej gry. Coś nas czaruje, a my musimy rozpoznać, że to czary i się temu nie poddać. Nikt nie każe nam reagować smutkiem na smutne z pozoru sytuacje. Nikt nie każe nam złościć się, gdy ktoś zniszczy nasz przedmiot, nikt tego nie nakazuje – to my tak wybieramy, bo tak się nauczyliśmy. Nie nauczyliśmy się jednak, że w ten sposób psujemy sobie nie tylko ten moment, ale i całą ewolucję tego momentu, czyli przyszłość.

Nieważne co Ci się przytrafia. Jeśli czujesz się źle z tego powodu, to takie jutro kreujesz. Jeśli zaś znajdziesz sposób na po prostu czucie się dobrze teraz… Po prostu wybierz, by tak się czuć, to tylko wybór (tym bardziej, że wiesz, że tylko o to chodzi w tej grze) i wygrywaj w każdej sytuacji. Nie dość, że będziesz się czuł dobrze teraz, to jeszcze takie jutro sobie stworzysz. Podwójna wygrana.

Po prostu odpuść tą sytuację, weź oddech i odpuść kiedy coś nie idzie po Twojej myśli. Pamiętaj, że liczy się tylko to, jak czujesz się teraz. Nic poza tym. Nic poza tym nie jest ważne i nie tworzy Twojej przyszłości. Tylko to uczucie. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s