Co łatwiejsze?

Co jest najłatwiejsze w tej chwili do wyboru? Jak dla mnie, po prostu puszczenie tej chwili. Pozwolenie jej być, pozwolenie jej na przepływ, nie atakowanie jej, nie próbowanie jej zmienić.

Innymi słowy – Po prostu wybranie luzu zamiast napięcia.

Ale czy tak właśnie robisz? Jeśli nie jesteś szczęśliwy, to na pewno nie. Wybierasz analizowanie tej chwili, rozmyślanie nad jej poprawą, próbujesz ją zmienić albo nawet walczysz z nią myślami. A co, gdybym powiedział Ci, że te chwile, momenty… to prawdziwe istoty? Tacy jak ludzie, tylko oscylujące na innych wibracjach, mające inną formę, kształt, barwę, sposób poruszania się, ale to wciąż żywe istoty. Tak właśnie jest!

Nie atakujesz ludzi, gdy idziesz w tłumie, prawda? Nie starasz się ich zmienić, nie analizujesz ich zbytnio, nie rozwiązujesz ich problemów, prawda? Gdybyś tak robił, nigdy nie przeszedłbyś przez ten tłum. Tak samo jest z myślami. To żywe formy enrgii – istoty, które podróżują, a Ty jesteś w ich tłumie. Nie będą dla Ciebie nieprzyjemne, jeśli Ty nie będziesz ich zaczepiał i próbował zmieniać. To bezsensowne, prawda?

A jednak wciąż tak robimy i stąd biorą się nasze wszystkie emocje, które odczuwamy jako problemy. Wystarczy przestać tak robić i zacząć wybierać najłatwiejszą, czyli najbardziej zgodną emocjonalnie drogę z nami samymi. Innymi słowy, wybierać najprzyjemniejszą drogę w każdej chwili. Z sekundy na sekunde, po prostu poddawać się przyjemności, odpuszczeniu, luzowi i nie atakować żadnych myśli. Po prostu sobie żyć i dać żyć innym. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s